Zámek Luka nad Jihlavou a kočičí návštěva

Zámek Luka nad Jihlavou s anglickým parkem, to je krásná barokní stavba pocházející z roku 1747. Zámek stojí na místě původního zámku, kterej byl během třicetileté války zničenej. Stavbu má na svědomí Maxmilián Oldřich hrabě z Kounic. V roce 1834 pak k zámku přibyl i park v anglickým stylu, kterej se rozléhá na místě tří bývalých zemědělských statků. Místo je aktuálně v soukromým vlastnictví, takže se sem jen tak nedostanete. To je trochu škoda, ale třeba se to do budoucna změní. Na tomto místě si před lety se tady brali rodiče Aničky a není tak divu, že si tento zámek vybrali i ona a její Petr pro to svoje „ano“. Přestože si pro svůj svatební den vybrali datum v druhé polovině září, vyšlo naprosto perfektní počasí. Nebylo horko, ale ani kdoví jaká zima. Trochu hosty potrápil poměrně silnej vítr, ale co je hlavní – nepršelo. To byla obava všech. Vyšlo to ale krásně, nikdo nezmrznul a nevěsta nám neuletěla.

Tahle svatební sobota začala tradičně přípravama. Tentokrát jsem dokumentovala jen chystání nevěsty. Ženich se totiž chystal u rodičů doma, někde úplně jinde. To mě trochu mrzelo, ale naše dámská jízda (když nepočítám bráchu nevěsty a kameramana), byla prima a mělo to něco do sebe. Začátky příprav v podobě dělání účesu proběhly z větší části v tichu. Bylo brzo ráno, všude klid a ani z našeho osazenstva nikdo moc nemluvil. Což jsem, popravdě, moc nevnímala, ticho prolomila až kadeřnice Kačka, která to podotkla. Všechny jsme ale se shodly na tom, že ticho je občas vítanou změnou – to je tak, kdy se sejdou mámy : D Během toho všeho chystání jsme ještě s kameramanem vyrazili zaznamenat místo konání obřadu. Místo bylo opravdu nádherný.

Nedlouho na to se k zámku začali sjíždět hosti a všichni už byli nervózní a v očekávání, kdy to všechno vypukne. Obřad byl krásnej. Dojemnej a láskyplnej.
A taky veselej a milej. K tomu výhled na zámek. Prostě pecka. Jsem ráda, že počasí nakonec vyšlo, protože by byla velká škoda to všechno přesouvat do vnitřních prostor. Po vlně gratulací a řadě skupinových fotek jsme si na chvíli, s kameramanem Janem, ukradli novomanžele pro sebe a vyrazili pořídit jejich první fotky coby manželů. Fotili jsme v areálu zámeckýho parku, kterej nabízí spoustu krásných zákoutí a prima záběrů. Jelikož jsme měli poměrně omezenej čas, kdy se na zámku můžeme zdržet, byla to tak trochu operace rychlá akce, haha, ale i tak se podařilo ulovit nespočet fotek.

Po focení jsme se vydali ohřát se na svatební hostinu. O krásnou podzimní výzdobu se postarala Ani maminka. A ty maličký dýničky všude? Rozkošnost! Zbytek dne už byl ve znamení pořádnýho svatebního veselí. Party se fakt rozjela a přišla se na nás dokonce i podívat místní kolemjdoucí kočka, která se ke svatebnímu divočení přidala a sklízela úspěch ze všech stran. Zábavu zpestřilo pár svatební her a večer už potom jely tance ve znamení party hardy. Tahle překrásná svatba na Vysočině byla mojí poslední svatbou v sezóně 2023 a lepší tečku na konec jsem mít nemohla!

Místo: ZÁMEK LUKA NAD JIHLAVOU | Účes: KATEŘINA MĚRTLOVÁ | Prsteny: MARK PJETRI | Šaty: SUZY VERDE | Oblek: MÓDA PROSTĚJOV | Květiny: KVĚTINY RENÁTA KOUMAROVÁ | Sweet bar & dort: DORTÍKY OD LUCÍKA | Hudba: DJ PAVEL KŘÍŽ | Video: JAN KAMENÁŘ

zámek luka nad jihlavou
svatební salon suzy verde
svatba vysočina
přípravy nevěsty zámek luka nad jihlavou
svatba vysočina
svatba vysočina
svatba zámek luka nad jihlavou
sál vysoké studnice
svatba vysočina
svatba vysočina
error: Content is protected !!